6 wskazówek, jak zaplanować ślub we dwoje

Im bardziej Twoja druga połówka jest zaangażowana w planowanie ślubu, tym bardziej prawdopodobne jest, że możecie się zderzyć głowami. Jeśli nie masz partnera, który mówi mi, gdzie mam się pokazać, dobrze jest wprowadzić kilka systemów, które pomogą zachować spokój podczas planowania ślubu obok siebie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek i spostrzeżeń ekspertów na temat tego, jak zaplanować ślub z partnerem – bez kłótni.

Utwórz ślubną skrzynkę e-mail 

Załóż konto e-mailowe specyficzne dla ślubu, abyście oboje byli na bieżąco z komunikacją z dostawcami i spotkaniami. „Ułatwi ci to nadawanie priorytetów zadaniom, które muszą zostać wykonane i oddzielenie go od prywatnych/pracowniczych e-maili, aby nic nie zgubiło się w chaosie” – mówi Kristie Meluso z KMEvents. Możecie ustalić plan wspólnego sprawdzania go każdego wieczoru o określonej porze i omawiania tego, co jest do zrobienia. W ten sposób unikniecie sytuacji, w której jeden z partnerów oznaczy maila jako „przeczytany”, zanim drugi go zobaczy. Poza założeniem specyficznego dla ślubu maila, powinniście również stworzyć wspólny kalendarz. W ten sposób obaj partnerzy będą mogli być na bieżąco z nadchodzącymi spotkaniami, terminami i nie tylko.

Zapiszcie swoje priorytety

Indywidualnie, zróbcie listę priorytetów trzech najważniejszych aspektów wizji ślubu. Kiedy dojdziecie do sporu w sprawie jakiejś decyzji, partner z tym priorytetem na liście powinien być odpowiedzialny za ostateczną decyzję. „To może być pomocne w przypadku nieporozumień” – mówi Kate Caffrey, koordynatorka imprez w The Event Group. „Jeśli pan młody ma jedzenie jako jeden z jego najważniejszych priorytetów, otrzyma ostateczne zdanie w sprawie decydowania o czymś takim, jak to, jakie będą ostateczne hors d’oeuvres podczas godziny koktajlowej, jeśli nie mogą dojść do porozumienia”.

Wczuj się w odgrywanie ról

Zachowaj sprośne myśli na noc poślubną! Kiedy zaczynasz planowanie z zaangażowanym partnerem, dobrym pomysłem jest ustalenie ról, kto będzie zajmował się czym po drodze. Gary Pope, główny fotograf GDA Weddings zaleca, aby ten, kto ma bardzo silną opinię na dany temat – nawet jeśli jest to aspekt, którego nienawidzi – mógł chcieć poprowadzić ładunek. „Zazwyczaj to osoba, która bardziej lubi zdjęcia, przejmuje inicjatywę w kwestii fotografii, ponieważ ma wygląd, który sobie wyobraża” – mówi Pope. „Ale zarezerwowałem ślub, w którym pan młody przejął inicjatywę, mimo że gardził robieniem zdjęć. Nienawidził robienia zdjęć tak bardzo, że przejął inicjatywę nad uzyskaniem fotografa, który nie przeszkadzałby mu tonę na portrety i który był wystarczająco profesjonalny, aby szybko zrobić mu zdjęcia.” 

Ważne jest również, aby grać do mocnych stron każdej ze stron. Jeśli twój narzeczony ma mózg do logistyki, pozwól mu zająć się budżetem, planami pięter i blokami hotelowymi, podczas gdy umysł nastawiony na projektowanie kontroluje kreatywnych dostawców, stylizację i ogólną estetykę. 

Planuj według liczb

Być może już uporaliście się z rozmową o budżecie, ale po przydzieleniu ról, będziecie chcieli uzgodnić budżet dla każdego pojedynczego elementu wesela. Budżet na catering może być ustalony na 15 000 dolarów, na kwiaty na 6 000 dolarów, i tak dalej. „Wiele kłótni zdarza się podczas planowania ślubu, ponieważ panna młoda lub pan młody chcą wydać więcej pieniędzy na to, co jest dla nich ważne” – mówi Lynn Goldberg, założycielka Ms. Wedding Planner. „Tak więc, uzyskanie konkretnych liczb budżetowych na wczesnym etapie pozwala uniknąć problemów później. W ten sposób, jeśli panna młoda wybiera kwiaty, wie, że nie może przekroczyć 6000 dolarów. Jeśli pan młody wybiera jedzenie poniżej $15,000, panna młoda prawdopodobnie będzie z tym w porządku.”

Na temat finansów, JoAnn Gregoli, właściciel Elegant Occasions by JoAnn Gregoli, radzi również, aby pary współplanujące założyły wspólne konto bankowe ściśle do zarządzania wydatkami ślubnymi. „Używaj tego konta tylko do płacenia depozytów i sprzedawców; w ten sposób oboje wiecie, co zawiera konto i nie będzie problemów ze śledzeniem wydatków”.

Zorganizuj szybką naradę 

Wygospodaruj czas na touch-base przed każdym spotkaniem z dostawcami, abyście oboje weszli do rozmowy na tej samej stronie. „Dla par, w których oboje partnerzy są bardzo zaangażowani w proces planowania, radzę im wygospodarować trochę czasu przed każdym spotkaniem z dostawcą, aby upewnić się, że są w jednym porozumieniu, a ich wizje są wyrównane” – mówi Randi Smith, właściciel i dyrektor kreatywny Sugar Euphoria. „To staje się mniej stresujące dla wszystkich zaangażowanych, gdy para może przekazać jasny obraz swojego wymarzonego ślubu. Opracuj go w samochodzie przed spotkaniem, jeśli musisz!”.

Śledź pytania i notatki ze spotkania w dokumencie współpracy, takim jak Google Docs. W ten sposób możesz dodawać pytania w miarę ich pojawiania się, a jeśli jeden z partnerów podejmie rozmowę solo, ma dostęp do tego, o co należy zapytać i może notować notatki dla drugiego partnera, wszystko w jednym miejscu.

Ustal datę 

Data planowania, to jest! Nie oddawaj tylko swojej zmęczonej energii z końca dnia na planowanie ślubu. Ustalcie powtarzającą się datę i sprawcie, aby spotkania były zabawą i czymś, na co warto czekać. Angie Alexander z Getting Married in Scotland, ostrzega, że nieplanowane lub kończące się sesje planowania mogą prowadzić do niepotrzebnych kłótni, nawet jeśli zgadzasz się na rzeczy. „Dlaczego nie wyjść na brunch lub popołudniową herbatę, jeśli yo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *