Zbyt ostre wyziewy z fabryki Srirachapozew

Fabryka Srirachy została pozwana przez miasto w Kalifornii, gdzie niektórzy mieszkańcy twierdzą, że wyziewy i zapachy z fabryki są uciążliwe.

Sriracha, znana i lubiana jako „sos koguci”, produkowana jest w fabryce Huy Fong Foods w Irwindale w Kalifornii, ale mieszkańcy miasta najwyraźniej nie mogą znieść gorąca wyziewów z zakładu. Według Los Angeles Times, zapach emitowany z fabryki Srirachy rzekomo spowodował, że mieszkańcy Irwindale doświadczyli „pieczenia oczu, podrażnienia gardła i bólu głowy spowodowanego silnym, bolesnym zapachem”.

Więc podczas gdy Sriracha może być świetna na wieprzowym wermiszelu BBQ, czy jest uciążliwa dla miasta Irwindale?

Czy czujesz zapach tego, co gotuje Twój sąsiad?

Zapach jest prawdopodobnie spowodowany przez dodanie słynnych pikantnych papryczek chili sosu, które są przechowywane i przetwarzane w fabryce od początku września do grudnia.

Irwindale nie jest szalone, że składa pozew w związku z rzekomo szkodliwymi zapachami. Rzeczywiście, właściciele nieruchomości mają prawo na mocy prawa o uciążliwości, aby cieszyć się swoją własnością bez zakłócania jej przez obraźliwe widoki, dźwięki lub zapachy emitowane przez sąsiadów.

Pozew miasta twierdzi, że fabryka jest uciążliwością publiczną, i że obawy o zdrowie obywateli są wystarczającym powodem, aby „wstrzymać produkcję do czasu, aż zapach zostanie zredukowany”.

Podczas gdy prawnicy Irwindale zdają się twierdzić, że mieszkanie obok fabryki Sriracha jest jak życie w chmurze gazu pieprzowego, inne sprawy dotyczące uciążliwości mogą być bardziej złożone.

Od Piggy Plop do Rooster Sauce

Archetypowa sprawa o uciążliwy zapach to taka, w której farma emituje zapachy zwierząt (na przykład świńskiego/końskiego/krowiego łajna), które powodują, że sąsiedzi czują się obrzydliwie na własnej ziemi. Prywatne sprawy o uciążliwe zapachy proszą o to samo, o co prosi miasto Irwindale: nakaz sądowy, aby zatrzymać lub przynajmniej złagodzić obraźliwe zapachy.

Zarówno w przypadku spraw dotyczących uciążliwości publicznych, jak i prywatnych, zakłócanie własności sąsiadów musi być znaczące i ciągłe.

Opary ostrego sosu brzmią wystarczająco znacząco, ale pytanie brzmi, czy trzymiesięczny okres przetwarzania chili jest wystarczająco ciągły, aby sąd nakazał fabryce Sriracha zamknięcie się.

W sprawach o rzekome zanieczyszczenie powietrza, takich jak ta, sądy będą próbowały zrównoważyć szkodę dla działalności fabryki ze szkodą dla mieszkańców Irwindale przed wydaniem nakazu zaprzestania produkcji przez fabrykę Sriracha.

Jak podaje Times, sędzia zadecyduje o losie Irwindale i pikantnej Srirachy w czwartek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *