Policjanci zmusili mężczyznę do rapowania w zamian za jego wolność, pozew sądowy

Mężczyzna z Brooklynu twierdzi, że został zmuszony do rapowania, aby uniknąć aresztowania i wnosi pozew do sądu federalnego, aby odzyskać wolność od NYPD.

Pozew Quinshona Shinglesa twierdzi, że aspirujący artysta hip-hopowy był w domu przyjaciela w 2011 roku, kiedy „ekipa policjantów” zmusiła go do wykonania freestyle’owego rapu w zamian za jego wolność, donosi New York Post.

Na szczęście dla Shinglesa, jego rap był najwyraźniej godny wolności i policjanci puścili go wolno. Ale co Shingles ma nadzieję uzyskać w swoim pozwie przeciwko Nowojorskiemu Departamentowi Policji (NYPD)?

Gliniarze uwielbiają dobry freestyle rap

Zarówno Shingles, jak i Donyale Kitchens, lokator mieszkania, pozywają NYPD za „nielegalne przeszukanie i fałszywe uwięzienie” po tym, jak policjanci rzekomo weszli i przeszukali mieszkanie Kitchensa w 2011 roku.

Kiedy policja działa na podstawie legalnego nakazu przeszukania, jest również upoważniona do krótkotrwałego zatrzymania – z założeniem kajdanek – wszystkich osób znajdujących się w mieszkaniu, podczas gdy jest ono legalnie przeszukiwane. Jeśli NYPD miała legalny nakaz przeszukania mieszkania Kitchensa, mogła zgodnie z prawem zakuć Shinglesa w kajdanki na czas przeszukania.

Jednak w pozwie zarzuca się policji, że nie miała ona nakazu przeszukania i weszła do mieszkania tylko po uzyskaniu zgody właściciela budynku. Nawet gdyby ta zgoda uprawniała funkcjonariuszy do zgodnego z prawem przeszukania lokalu Kitchensa, to nie uprawniałaby ich do zatrzymania Shinglesa dla rozrywki.

Policja może legalnie zatrzymać kogoś w celach bezpieczeństwa, ale prawo nie patrzy zbyt przychylnie na wykorzystywanie odznaki do wyciskania z kogoś takiego jak Shingles błagalnego rapu.

Fałszywe uwięzienie… I jeszcze trochę

Zakładając, że Shingles może udowodnić, że zatrzymanie przez policję było bezprawne – że naruszyło jego prawo z Czwartej Poprawki przeciwko nieuzasadnionym zatrzymaniom – musiałby udowodnić, że było ono zarówno bez jego zgody, jak i umyślne.

Jest to dość oczywisty przypadek braku zgody i umyślnego zatrzymania, ponieważ policja fizycznie zakuła Shinglesa w kajdanki i rzekomo zmusiła go do tańca, zanim go wypuściła.

Chociaż Post donosi, że policjanci uważali, że jego rap był „gorący” i godny wypuszczenia, ten rodzaj upokorzenia może być również potencjalnie podstawą do pozwu o umyślne wywołanie rozstroju emocjonalnego.

Policja nie zmusiła go do tańca, jak niektórzy więźniowie zostali zmuszeni, ale ten rodzaj dziwnego zachowania „szeryfa z Dzikiego Zachodu” przez NYPD, jeśli jest prawdziwy, jest obrzydliwy i niesamowicie nielegalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *