Sprzedawca używanych samochodów aresztowany za zrobienie zdjęcia kobiecego tyłka

Sprzedawca samochodów z Teksasu mógł zrobić zdjęcie warte tysiąca słów … i potencjalnie dwóch lat więzienia.

Pedro Elimeleo Zuniga-Martinez, 22 lata, z Brownsville, pracował na giełdzie samochodów używanych, kiedy klientka powiedziała policji, że zrobił zdjęcie jej pośladków swoim telefonem. Co dziwne, Zuniga-Martinez rzekomo przyznał się do zrobienia zdjęcia, ale Harlingen’s KGBT-TV donosi, że rzekomy fotograf pośladków nie mógł znaleźć nielegalnego zdjęcia.

Co może wyniknąć z tego zdjęcia tyłka w mieście granicznym?

Prawo Teksasu dotyczące niewłaściwej fotografii wizualnej

W wielu stanach obowiązują przepisy zabraniające robienia zdjęć „do góry nogami” lub „podglądactwa”, a Teksas nie jest tu wyjątkiem. W stanie Lone Star State, fotografowanie innej osoby bez jej zgody z zamiarem wzbudzenia lub zaspokojenia pożądania seksualnego jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia stanowego.

Domniemana ofiara Zunigi-Martineza powiedziała funkcjonariuszom, że zaglądała do samochodu – prawdopodobnie z odsłoniętą częścią pośladków – kiedy usłyszała dźwięk „migawki aparatu” i zobaczyła 22-latka trzymającego w ręku telefon komórkowy, donosi KGBT. Ponieważ Zuniga-Martinez przyznał się do zrobienia zdjęcia, jedyną rzeczą, która pozostaje prokuratorom jest udowodnienie, że zostało ono zrobione dla zaspokojenia seksualnego.

Jest bardzo możliwe, że obrońca Zunigi-Martineza będzie argumentował, że zdjęcie zostało zrobione w ramach żartu, a nie w celu podniecenia. Ponieważ prawo teksaskie przewiduje wyjątki od tej zasady tylko wtedy, gdy zdjęcie zostało zrobione w łazience lub przebieralni, prokuratorom będzie trudno udowodnić, że Zuniga-Martinez wykorzystała zdjęcie, aby się wyżyć.

Pamiętaj, że w większości stanów, zdjęcia osób w miejscu publicznym są całkowicie legalne, nawet jeśli jest to żenujące.

Zatrzymanie i potencjalna deportacja

Młody fotograf pośladków przebywa obecnie w areszcie za kaucją w wysokości $5,000. Jednakże, kwota kaucji wydaje się być w tym momencie nieistotna, ponieważ zapisy rezerwacji wskazują, że jest on zatrzymany przez imigrację, znaną również jako zatrzymanie ICE lub ICE detainer.

Urząd Imigracyjny i Celny USA (ICE) często może zatrzymać oskarżonego, gdy jego status imigracyjny jest sprawdzany. W przypadku Zunigi-Martineza, jego domniemane przestępstwo jest przestępstwem i może zawierać element moralności (z komponentu seksualnego, jeśli zostanie udowodniony). Jeśli Zuniga-Martinez zostanie skazany, to urzędnicy imigracyjni USA mogą zdecydować, czy to przestępstwo kwalifikuje go do usunięcia.

Możliwe jest również, że ten fotograf jest obywatelem USA i nie ma żadnych konsekwencji imigracyjnych. W końcu ICE znane jest z popełniania błędów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *