Więc mogę jeszcze kupić tygrysa, czy jak?

Ku uciesze jednych i przerażeniu innych, kupowanie dzikich zwierząt – lwów, tygrysów i niedźwiedzi, o mój Boże! — jest w Stanach Zjednoczonych stosunkowo łatwy. Osoby prywatne, a nie tylko ogrody zoologiczne i sanktuaria, były w stanie zgromadzić kolekcje egzotycznych zwierząt, czasami z tragicznym skutkiem.

Ale czasy zaopatrywania swojej rezydencji lub posiadłości w rzadkie gatunki mogą się skończyć. Dwie nowe ustawy federalne dotyczące hodowli, zakupu i sprzedaży tygrysów w USA zwiększą nadzór i ukrócą nielegalne posiadanie tygrysów. Tak więc zdobycie bengala na urodziny może nie być już takie proste.

Mutacje tygrysów

Jak zauważył The Washington Post, w Stanach Zjednoczonych w niewoli żyje więcej tygrysów niż na wolności na całym świecie. I prawie wszystkie z tych tygrysów to tak zwane „tygrysy generyczne” – te, których linii krwi nie można potwierdzić jako czysto bengalskich lub syberyjskich. Do tej pory rząd federalny nie monitorował zakupu i sprzedaży tygrysów generycznych.

Jednakże, zgodnie z nowymi wytycznymi federalnymi, strony zaangażowane w handel międzystanowy wszystkimi tygrysami, czystej krwi i rodzajowymi, będą musiały albo uzyskać pozwolenie od U.S. Fish and Wildlife Service albo zarejestrować się w federalnym programie Captive-bred Wildlife Registration. Ponieważ wysiłki zmierzające do ograniczenia kłusownictwa dzikich tygrysów na całym świecie wzrosły, dyrektor Fish and Wildlife Dan Ashe wierzy, że „będzie to pozytywny czynnik dla ochrony tygrysów”.

Tygrysie młode

A nowe przepisy Departamentu Rolnictwa zabraniają ogrodom zoologicznym, cyrkom i innym firmom, które wystawiają wielkie koty, pozwalać publiczności na obchodzenie się z młodymi tygrysami w wieku poniżej czterech tygodni. Takie operacje były znane z wykorzystywania młodych i innych młodych zwierząt jako rekwizytów do zdjęć.

„Skutecznie to odnosi się do najbardziej rygorystycznych praktyk,” Anna Frostic, Humane Society starszy prawnik dla dzikich zwierząt i badań zwierząt, powiedział The Washington Post. „To sprawia, że jasne, że są one cracking down na tej praktyce biznesowej hodowli tygrysów, natychmiast wyciągając je z ich matek i poddając je do kontaktu publicznego”.

Niektórzy obrońcy przyrody, jednak nie wierzą, że przepisy idą wystarczająco daleko. Nawet Fish and Wildlife Service przyznał na swojej stronie internetowej, że nowy przepis „nie jest duży w zakresie i stworzyłby tylko skromne obciążenie finansowe lub papierkowej roboty na dotkniętych członków społeczeństwa.” Więc prawdopodobnie nadal możesz kupić tygrysa. Ale jeśli kupujesz go spoza stanu, możesz mieć kilka dodatkowych formularzy do wypełnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *