Czy naprawdę potrzebujemy prawa przeciwko jedzeniu kotów i psów?

Wszyscy lubimy, gdy Republikanie i Demokraci przekraczają granice dla wspólnego dobra. Ale dla prawa przeciwko jedzeniu kotów i psów? Czy to wszystko, co pozostało nam do uzgodnienia?

Po roku w tworzeniu, Izba przyjęła dwupartyjny projekt ustawy, pochodzący z Florydy Reps. Vern Buchanan, Republikanin, i Alcee Hastings, Demokrata. Niestety, przywódcy kongresowi z Florydy nie mają nic pilniejszego do rozwiązania. The Dog and Cat Meat Trade Prohibition Act of 2018, który delegalizuje ubój kotów i psów do spożycia przez ludzi, który jest legalny w 44 stanach. To, że jest legalny, nie oznacza, że jest płodny. Czy naprawdę potrzebujemy tego prawa?

Czy to jest zgodne z prawem? Czy tylko osądzające?

Cóż, to zależy od twoich poglądów na temat Strefy Wpływu. Według Humane Society, 30 milionów psów jest zabijanych na jedzenie każdego roku, głównie w Chinach i Korei Południowej. Jednak w Stanach Zjednoczonych znany jest tylko JEDEN przypadek zjedzenia przez kogoś psiego mięsa. W 2008 roku, dwóch pracowników obsługi technicznej w hawajskim klubie golfowym zostało oskarżonych o kradzież owczarka niemieckiego, który został zabrany przez kogoś grającego w golfa, a następnie zjedzony. Nawet Humane Society nie zna innych przypadków, przyznając, że w ciągu ostatnich 30 lat miały miejsce prawdopodobnie tylko cztery incydenty.

Inne pozornie niepotrzebne prawa

Najwyraźniej rząd federalny nie jest jedynym, który zajmuje się ustanawianiem praw, które nie do końca wydają się konieczne. Inne godne uwagi to:

Luizjana wymaga, aby mnisi byli w pełni licencjonowani jako przedsiębiorcy pogrzebowi, a ich klasztory były w pełni licencjonowanymi domami pogrzebowymi, aby mogli sprzedawać swoje ręcznie robione szkatułki.
Massachusetts ma prawo, które nakazuje żłobkom wymagać, aby dzieci myły zęby po obiedzie. Kennedy’owie zawsze mieli bardzo charakterystyczne zęby. Hmm …
Milwaukee wymaga, aby firmy, które kończą działalność, kupowały drogie licencje i tony papierkowej roboty, aby to zrobić. Zbyt ironiczne jak na słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *