Czy można zapalić jointa na YouTube?

W zeszłym tygodniu, Elon Musk sławnie, a może niesławnie, palił jointa w podcaście The Joe Rogan Experience. A może powinniśmy go nazwać potcastem? Być może ważniejszym pytaniem jest, czy jest to legalne?

Czy FCC może się w to zaangażować?

Federalna Komisja Łączności (FCC) sprawuje kontrolę nad telewizją, taką jak ABC, NBC i CBS, bardziej niż nad innymi formami mediów, ponieważ te kanały są bezpłatne dla publiczności. Chociaż FCC ma kontrolę nad nieprzyzwoitością w nadawanych treściach, nie ma władzy nad paleniem i używaniem narkotyków. Więc FCC nie może nikogo ścigać w tej sytuacji.

A co z policją?

Technicznie rzecz biorąc, policja może użyć filmu z YouTube jako dowodu, że przestępstwo miało miejsce, i uzyskać nakaz przeszukania, a następnie przeszukać teren w poszukiwaniu kontrabandy, takiej jak narkotyki i akcesoria narkotykowe, w ilościach przekraczających limit prawny w Twojej jurysdykcji. Czy policja będzie to robić w przypadku każdego filmu o paleniu trawki na YouTube? Prawdopodobnie nie, tak samo jak nie jest prawdopodobne, że rozbiją twoją przyjacielską, ale nielegalną, sąsiedzką grę w pokera. Ale jeśli palisz trawkę, powiedzmy w policyjnym mundurze lub zwiniętą w stu dolarowe banknoty, ryzykujesz, że twoja głowa znajdzie się ponad radarem i staniesz się celem.

Ale co z sytuacją Elona Muska?

Teraz o tym filmie Elona Muska. Został on nakręcony w Kalifornii, która zalegalizowała trawkę do użytku rekreacyjnego, i jest legalna w sposób podobny do tego, w jaki jest alkohol i tytoń. Konsument musi mieć ukończone 21 lat, i może spożywać tylko tam, gdzie jest legalne palenie. Oznacza to, że w miejscach publicznych jest to zabronione. Czy więc Elon Musk mógł legalnie palić cokolwiek w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej? Absolutnie nie. Było to nie tylko pogwałcenie kalifornijskich przepisów dotyczących marihuany, ale także pogwałcenie kalifornijskich przepisów dotyczących palenia, 6404.5 Kodeksu Pracy, który stanowi, że palenie w zamkniętej przestrzeni w miejscu pracy jest nielegalne: trawki, tytoniu lub w inny sposób.

Musk może również zostać pozwany cywilnie za ten czyn, ponieważ różne firmy, w których pracuje (SpaceX, Tesla, itd.) mogą mieć politykę firmy przeciwko używaniu narkotyków, zwłaszcza SpaceX, ponieważ współpracuje bezpośrednio z rządem federalnym w bardzo wrażliwych i poufnych sprawach.

A co z Tobą?

Podsumowując – jeśli chcesz nagrać filmik z paleniem trawki i wrzucić go na YouTube, śmiało, zwłaszcza jeśli jesteś we własnym domu w Kalifornii. Ale narażasz się na pewne ryzykowne sytuacje. Może nie zostaniesz przez to wtrącony do więzienia, ale może to być użyte przeciwko tobie jako dowód w innej sprawie prawnej. I, oczywiście, sąd opinii publicznej jest zawsze sądząc.

Jeśli zostałeś skarcony przez pracodawcę za filmik z paleniem marihuany na YouTube, zadzwoń do doświadczonego lokalnego prawnika, który może przedyskutować twoją sprawę i zaoferować ci rzetelną poradę na temat twoich praw i środków zaradczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *