McDonalds odpowiada na Quarter Pounder Pozew

W maju, kilka Florida McDonald’s klienci złożyli pozew zbiorowy przeciwko sieci burger, twierdząc, że (i ewentualnie miliony innych) zostały obciążone za ser na ich Quarter Pounders „które nie chcą, zamówienie lub otrzymać.” Niektórzy myśleli, że działania prawne były żartem, niektórzy widzieli to jako niepoważny pozew, a inni zastanawiali się, czy to jakiś rodzaj operacji fałszywej flagi w celu reformy tortur.

Ale McDonald’s z pewnością traktował spór poważnie. Złożył wniosek o oddalenie, argumentując, że pozwolenie na pozew, aby kontynuować „stworzyłby kompletny chaos w branży detalicznej żywności.” Po kilku prawnych wymianach zdań, firma ponownie zwróciła się do sądu o odrzucenie sprawy, twierdząc, że zmieniony pozew ma tę samą „fundamentalną i fatalną wadę, która dotknęła pierwotną skargę – całkowity brak legitymacji procesowej”.

„Oni po prostu nie istnieją”

McDonald’s konsekwentnie twierdzi, że nie kontroluje cen, które jego franczyzobiorcy nakładają na Quarter Poundera, z serem lub bez. Więc nawet jeśli lokale pobierają tę samą cenę za burgera niezależnie od sera (a firma twierdzi, że powodowie mogli wymienić tylko jeden, który to robił), to nie jest to ich wina. Burger megakorp mówi, że niezadowoleni klienci przyznają się do tego, ale nadal chcą, aby firma zapłaciła:

Powodowie niejasno nadal utrzymują, że Korporacja McDonald’s kontroluje „politykę dotyczącą struktury cenowej” pozycji menu franczyzobiorców poprzez jakiś niezidentyfikowany zestaw „zasad i dyrektyw”, których Powodowie nie wymieniają, nie cytują, ani nie dołączają do swojego Poprawionego Pozwu. Łatwo jest wyjaśnić, dlaczego Powodowie nie są w stanie lepiej opisać tego tajemniczego zestawu „zasad i dyrektyw” – one po prostu nie istnieją.

Brak twierdzenia (Failure to Allege)

McDonald’s zaprzecza również, że Quarter Pounder kosztuje tyle samo bez sera, co z serem. „W każdym razie” – czytamy we wniosku o oddalenie – „Powodowie nie twierdzą, że którakolwiek z osób, które złożyły pozew w tej sprawie, rzeczywiście kupiła produkt Quarter Pounder w sklepowym kiosku lub za pośrednictwem aplikacji McDonald’s App i poniosła szkodę, na którą się skarżą”.

Jakikolwiek jest powód pozwu, trudno sobie wyobrazić, by trwał on dłużej. Bez jakiegoś poważnego współczucia ze strony Sądu Okręgowego, wygląda na to, że wielka debata Quarter Pounder Without Cheese Debate z 2018 roku, może się skończyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *