Dziecięcy rabuś aresztowany za napad na stoisko z lemoniadą

Nieletni został aresztowany za napad na dziewięcioletniego chłopca z bronią w ręku na prowizorycznym stoisku z lemoniadą w Monroe w Północnej Karolinie. Młodzieniec uciekł z 17 dolarami, ale został złapany przez policję dzięki nagraniu z pobliskiej kamery bezpieczeństwa. Po aresztowaniu, zarzut posiadania narkotyków został dodany do napadu z bronią w ręku.

Nieletni przebywa w areszcie, oczekując na rozprawę sądową w sprawie obu zarzutów. W przypływie sympatii dla dziewięcioletniego chłopca, który pracuje również jako wyprowadzacz psów, kosiarz trawników i profesjonalny roznosiciel obrączek, Lowe’s podarował mu kosiarkę, a jego kolejne stoisko z lemoniadą zarobiło ponad 250 dolarów.

17 dolarów, pistolet BB i dożywocie w więzieniu

Wygląda na to, że broń, o której mowa w tym przestępstwie, była pistoletem BB. To podnosi wielką kwestię dotyczącą napadu z bronią w ręku. Istnieją trzy kwestie dotyczące napadu z bronią w ręku: napad, użycie siły i pokazanie lub udawanie broni.

Zaskakująco, nie ma znaczenia, czy był to pistolet BB, czy pistolet, który nie miał załadowanych kul, czy nawet pistolet zabawka, który wyglądał jak pistolet. Rozumowanie jest takie, że użycie lub pokazanie broni miało na celu zastraszenie lub przestraszenie innej osoby, a cel został osiągnięty niezależnie od użytej broni. Rozbój z bronią w ręku jest uważany za poważny zarzut, a zatem za przestępstwo, a więc państwo może nałożyć surowsze wyroki, czasami nawet dożywotnie. To jest młodociany, więc dożywocie jest tu bardzo mało prawdopodobne. Ale to pokazuje, jak czyjeś życie może się zmienić ze złego na gorsze przez głupią decyzję.

Zabawkowe pistolety używane przez starych i młodych

Zanim staniesz się zbyt krytyczny wobec dzisiejszej młodzieży, pamiętaj, że napady z bronią w ręku nie są rzadkością. Na początku tego roku, 70-letni mężczyzna w South Portland, Maine wszedł do banku i zaczął grozić pracownikom pistoletem-zabawką, którego nawet nie pokazał, choć groził, że go użyje. Zabrał niewielką ilość gotówki i uciekł. Później został aresztowany za rozbój, który jest przestępstwem.

Jeśli ty, lub ktoś kogo kochałeś, został skazany za napad z bronią w ręku, to nie jest to dziecinna zabawa. Skontaktuj się z lokalnym adwokatem obrony karnej, który może zapewnić Ci najlepszą możliwą obronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *