4-letni chłopiec trąbi, pracownicy przedszkola zostają aresztowani

Trzy pracownice przedszkola zostały aresztowane w Atlancie za pozostawienie czteroletniego chłopca w furgonetce na godzinę. Chłopiec wielokrotnie trąbił na klakson furgonetki, aż zwrócił na siebie uwagę sąsiadów. Tego dnia w Atlancie temperatury sięgały 90 stopni, a chłopiec wydawał się być przegrzany, zdjął koszulę i buty. Chociaż przedszkole w Evelyn Redmond Christian Academy nie jest licencjonowaną placówką opieki dziennej, posiada specjalne zwolnienie z obowiązku posiadania określonej liczby dzieci pod opieką w godzinach od 10 do 14. Chłopiec został znaleziony o godzinie 15.

Pozostawienie dziecka w gorącym samochodzie – zawsze zły pomysł

W prawie połowie stanów, nielegalne jest pozostawienie czteroletniego dziecka samego w samochodzie na dowolną ilość czasu, niezależnie od temperatury. Jednak w Georgii nie ma prawa określającego minimalny wiek dziecka, które może zostać pozostawione samo w samochodzie lub w domu. Jest prawdopodobne, że ci pracownicy będą ścigani za lekkomyślne zachowanie, wykroczenie, lub przestępstwo drugiego stopnia okrucieństwa wobec dzieci. To drugie wydaje się bardziej prawdopodobne, biorąc pod uwagę fakty w tej sprawie. Średnio 37 dzieci umiera każdego roku z powodu śmierci spowodowanej upałem po uwięzieniu w pojeździe. Na szczęście ten młody chłopiec wyszedł z tego żywy.

Nielicencjonowane przedszkola mogą być niebezpieczne

W całym kraju działa wiele nielicencjonowanych przedszkoli. Są one bardziej elastyczne i często bardziej przystępne cenowo. Wymagania licencyjne są dyktowane przez prawo stanowe, ale generalnie licencja nie jest wymagana, jeśli np. pracownicy

są wynagradzani godzinowo, a nie pensyjnie

opiekują się minimalną liczbą dzieci, około sześciorgiem, w dowolnym czasie (nie licząc własnych dzieci)

Obsługują dzieci migrantów, lub

działają w imieniu kościoła lub ministerstwa, choć zwykle muszą one przejść inspekcje bezpieczeństwa i są zachęcane do udziału w szkoleniach.

Nielicencjonowane opieki dziennej może być mniej kosztowne, ale może być coraz to, co płacisz za. Jedno z badań wykazało, że w ciągu dziesięciu lat, było trzy razy więcej zgonów w nielicencjonowanych ośrodkach opieki dziennej niż licencjonowanych. Zaledwie w zeszłym roku, pięcioletni chłopiec zmarł na popularnym nielicencjonowanym obozie letnim w Georgii, gdzie znaleziono go utopionego w basenie z wodą w pobliżu potoku, w którym bawiły się dzieci.

Okrucieństwo wobec dzieci, w tym nadużycia i zaniedbania, powinny być traktowane poważnie. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko jest ofiarą, skontaktuj się z lokalnym departamentem policji i adwokatem ds. obrażeń ciała, który może wysłuchać Twojego wniosku i doradzić najlepsze kroki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *