Policyjny dron łapie podejrzanego o włamanie

Oczywiście. Właśnie wtedy, gdy wydawało ci się, że wkradłeś się na teren autosanitarny niezauważony, i właśnie wtedy, gdy myślałeś, że możesz ukryć się między kilkoma samochodami, gdy sąsiad wezwał policję, ponieważ nie byłeś tak niewykrywalny, jak ci się wydawało, oto nadlatują policjanci ze swoim małym dronem, unosząc się tuż nad twoją fajną kryjówką i nagrywając twoje daremne próby uniknięcia dalszego wykrywania i, ostatecznie, zatrzymania.

To naprawdę smutny stan rzeczy, kiedy policja umieszcza twój obraz na YouTube, leżąc tam na ziemi, tak po prostu, nie uciekając przed niczym. O, i aresztowany na zarzuty włamania.

I Spy…

William Leahy został schwytany przez policję w Kelso w stanie Waszyngton po tym, jak ktoś zaalarmował ich o rozciętym ogrodzeniu parkingu. Funkcjonariusze użyli drona Biura Szeryfa Hrabstwa Cowlitz, aby zlokalizować i monitorować Leahy’ego ukrywającego się na podwórku, a ostatecznie aresztowali go, gdy właściciel podwórka pojawił się i odblokował bramę. Nagranie prób podstępu Leahy’ego jest niemal… smutne:

…Armia inwigilacyjna na niebie

Ale to nie jest jedyny przypadek, kiedy organy ścigania wykorzystały najnowszą technologię dronów:

Policyjne użycie dronów budzi obawy.

Gliniarze używają dronów od co najmniej 2011 roku, a jeden z nich posłużył do aresztowania Rodneya Brossarta po zbrojnej awanturze o krowy, które zawędrowały na jego farmę w Lakota w Północnej Dakocie. Do czasu aresztowania Brossarta, FAA wydała już 300 „tymczasowych licencji” dla amerykańskich organów ścigania i instytucji badawczych na używanie dronów obserwacyjnych.

Policja w Los Angeles wypuszcza drony, budząc obawy o prywatność

Los Angeles rozpoczęło roczny program pilotażowy w zeszłym roku, będąc największym miastem w kraju, które to zrobiło. Użycie dronów zostało ograniczone do „kilku sytuacji taktycznych, poszukiwań lub klęsk żywiołowych”, a każdy lot drona wymagał zatwierdzenia przez „wysokiej rangi oficera na podstawie indywidualnego przypadku”.

Connecticut może wkrótce zatrudnić śmiercionośne drony policyjne

Connecticut rozważył wyrzeźbienie wyjątku dla dronów policjantów w anty-broniowym projekcie ustawy o dronach zaproponowanym w zeszłym roku, ale ustawodawca nigdy nie wziął go pod głosowanie. Więc czekaj, czy to oznacza, że policjanci mogą mieć śmiercionośne drony?

Drony pracujące dla patrolu granicznego

Nie jest szokiem, że Patrol Graniczny chce mieć własne drony. Ale zaskakujące może być to, że dopiero w tym roku agencja zaczęła testować program nadzoru dronów na granicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *