Czy kiedykolwiek powinieneś użyć Reddit do porady prawnej?

Podobnie jak podnoszenie raportu książkowego z artykułu w Wikipedii, uzyskanie porady prawnej z Reddita może wydawać się dość ryzykowne. W końcu, kto stoi za tymi informacjami? Czy są one dokładne? I, jeśli na nim polegać, masz zamiar dostać się do siebie w większe kłopoty? W końcu, prawdopodobnie lepiej jest przeczytać książkę samemu lub porozmawiać z prawdziwym prawnikiem.

Ale, jak podkreślił niedawny profil Vice, to gdzie Reddit Porady prawne subreddit może być w najlepszym wydaniu: odpowiadając na najczęstsze pytanie prawne, „Czy potrzebuję prawnika?”.

Jeśli i kiedy

Zgadujemy (mając nadzieję, może), że nie jesteśmy jedynymi górnictwo Reddit’s r / Legaladvice subreddit i sparowane konto Twitter dla prawnych tematów do pokrycia na naszych blogach. Takie tematy jak „Korzystanie z pełnomocnictwa do wyrzucenia dzieci z domu” i „Jak bogaty muszę być, aby uzyskać wysłany do więzienia Country Club?” na przykład. Ale większość, jeśli nie wszyscy, użytkownicy forum zadają poważne pytania dotyczące poważnych problemów prawnych. Reddit bardzo wyraźnie zaznacza, że odpowiedzi na pytania na subreddicie nie stanowią porady prawnej.

„Wiele z najlepszych, najbardziej pomocnych wątków na r/legaladvice po prostu odpowiada na pytanie, czy ktoś potrzebuje adwokata lub czy działania prawne są uzasadnione”, napisała Nicole Clark z Vice. Poza wypełnianiem coraz większej luki między przeciętną osobą a systemem sądowym i przekonaniem, że prawnicy mogą być zbyt drodzy, większość użytkowników Reddita naprawdę potrzebuje wiedzieć, czy potrzebuje pomocy prawnika. „Kolejną luką wypełnioną przez r/legaladvice jest informowanie ludzi, kiedy potrzebują prawnika – co często jest najważniejszą poradą ze wszystkich”, zauważył Clark. „Najczęstszym powodem, dla którego ci ludzie nie znaleźli prawnika, było to, że nie wiedzieli, że w ogóle go potrzebują”.

Gdzie się zwrócić

Ponadto, jak wskazano w artykule, nie musisz zatrudniać adwokata, aby opowiedział Ci o więzieniach w klubach wiejskich. Non-prawnik specjalistów, takich jak te moderowanie i przyczyniając się do porad prawnych subreddit, może dać ci to samo, czasami bardziej dokładne informacje niż adwokatów.

Jak zawsze mówimy wokół tutaj, najlepszym źródłem porad prawnych jest prawnik. A jeśli zastanawiasz się, czy trzeba rozmawiać z prawnikiem, odpowiedź jest prawdopodobnie tak. Wielu z nich odpowie na wstępne pytania lub zapewni wstępne konsultacje bezpłatnie. Mimo to Reddit nie jest najgorszym miejscem do zadawania pytań prawnych, nawet jeśli FindLaw powinien być Twoim pierwszym przystankiem.

(Przy okazji, ostatnie badania oceniają dokładność Wikipedii na 99 procent. Może więc nie musisz czytać „Moby Dicka”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *