Kiedy mogę legalnie zatrudnić dzieci w firmie rodzinnej?

Miałeś te dzieci nie bez powodu, prawda? Być może zastanawiasz się, kiedy możesz zatrudnić te cenne cząstki ekonomicznej zależności, aby zarabiały na swoje utrzymanie.

Jeśli prowadzisz firmę rodzinną, możesz zatrudnić swoje dzieci, gdy tylko uznasz, że są w stanie wnieść wartość dodaną. Zanim jednak zaoferujesz im tę pracę, powinieneś porozmawiać z prawnikiem, aby sprawdzić, ile dokładnie możesz zrobić, ponieważ wiele wymogów prawnych dotyczących zatrudnienia jest specyficznych dla danego stanu. Generalnie jednak, zatrudniając dziecko powinno zaoszczędzić znacznie więcej pieniędzy niż to przed zatrudnieniem konsultacji prawnych będzie kosztować.

Czy mogę zmusić moje dzieci do pracy?

Chyba że jesteś w branży produkcyjnej, lub innego niebezpiecznego przemysłu, lub trzeba dzieci do obsługi ciężkich maszyn, sprzedawać produkty ograniczone wiekiem, lub dokonać dostaw, prawo nie będzie cię powstrzymać od umieszczenia ich do pracy. Ale zmuszanie dziecka do pracy może nie być do końca legalne.

Tak długo, jak stosowana siła nie graniczy z przestępczością lub znęcaniem się, a raczej jest bardziej zbliżona do dyscypliny lub wychowania, wtedy tak. Choć może to nie być najlepsza strategia wychowawcza, jeśli dziecko odmawia pracy, można je uziemić lub w inny sposób zdyscyplinować. Prawnie, rodzice są podane dość dużo dyskrecji, jeśli chodzi o to, jak podnoszą swoje dzieci.

Czy muszę płacić na własne dziecko?

Kiedy przychodzi co do czego, w przypadku firm jednoosobowych i partnerstw między małżonkami, możesz nie musieć dawać dziecku żadnych pieniędzy, ale to nie znaczy, że nie musisz mu płacić. W rzeczywistości, płacenie im może być w twoim najlepszym interesie. Istnieją korzyści podatkowe, które mogą oznaczać ulgę podatkową dla Ciebie w odniesieniu do dochodu, który byś uzyskał. Zapytaj swojego księgowego o to, w jaki sposób zatrudnienie dziecka może zaoszczędzić Tobie, a nawet Twojej firmie, pieniędzy.

Zasadniczo, w większości scenariuszy, rodzic może legalnie kontrolować pieniądze dziecka, nawet jeśli dziecko je zarabia. Rodzic może zazwyczaj wydać zarobki dziecka według własnego uznania, choć w niektórych przypadkach, np. gdy dziecko jest wykorzystywane przez aktora, sąd może tego tak nie widzieć. Istnieją oczywiste konsekwencje społeczne zabierania dziecku jego pieniędzy lub zarobków bez naprawdę dobrego powodu, na przykład gdy rodzina z trudem wiąże koniec z końcem, lub gdy rodzic próbuje pomóc dziecku w zarządzaniu jego finansami, lub zaoszczędzić pieniądze na studia, lub dorosłość. Ale z ilością pieniędzy, jaką kosztują dzieci, może być raczej proste uzasadnienie podziału dochodów dziecka pomiędzy jego własne wydatki i oszczędności.

Co z ograniczeniami wiekowymi?

Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku firm rodzinnych nie ma ograniczeń wiekowych, z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o prace niebezpieczne lub wymagające użycia maszyn. Dodatkowo, w zależności od prawa stanowego, mogą istnieć wymagania wiekowe dla innych rodzajów pracy, jak również dla sprzedaży niektórych artykułów, takich jak alkohol, tytoń i broń palna.

Poza firmami rodzinnymi, dzieci mogą być ograniczone do pewnych rodzajów i godzin pracy ze względu na ich wiek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *