Chipy RFID w miejscu pracy: Czy pracodawcy powinni oferować implanty mikroczipów?

W korporacyjnym świecie, gdzie ludzie nie muszą nosić identyfikatorów, jedna z firm oferuje mikroczipowanie swoich pracowników dla wygody i marketingu, oczywiście. Oczekuje się, że około 50 pracowników Three Square Market w Wisconsin zgłosi się na ochotnika do chipowania.

Chipy RFID, które są wielkości ziarenka ryżu, zostaną wszczepione w skórę pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Chipy będą używane jako identyfikatory pracowników i będą służyły do otwierania drzwi, logowania się do komputerów, a nawet będą mogły być używane do zakupu żywności na ich samoobsługowym targowisku. Wszystko czego potrzeba to machnięcie ręką w odległości kilku cali od czujnika.

Marketing mikrochipów wśród pracodawców

Chociaż to wszystko wydaje się niepotrzebne, Three Square Market oferuje swoje mikrochipy pracownikom jako model dla ich własnej działalności sprzedaży technologii dla samoobsługowych rynków i kiosków. Zasadniczo, firma chce pokazać potencjalnym klientom, że mogą one uczynić tę technologię dostępną dla nich, jeśli jest to pożądane.

Obawy o prywatność kontra wygoda

Dla większości, wszczepienie mikroprocesora, nieważne jak małego, nie będzie bardzo pożądane, chyba że uratuje im życie lub zapewni jakieś inne istotne korzyści. Jednak wiele obaw związanych z prywatnością jest nieuzasadnionych, ponieważ zastosowana technologia nie pozwala na fizyczne śledzenie. Dodatkowo, sama technologia okazała się bezpieczna i jest w użyciu już od dłuższego czasu.

Na szczęście dla pracowników, ustawodawcy zaczęli uchwalać prawa, które zabraniają firmom wymagać od pracowników chipowania. Jednakże, uczynienie tego opcjonalnym lub dobrowolnym nie powinno naruszać żadnych przyszłych praw, tak długo jak jest to naprawdę dobrowolne. Ponadto, choć wszczepianie chipów może być najbezpieczniejszym sposobem zapewnienia tożsamości, te same chipy mogą być wszczepiane do biżuterii lub innych przedmiotów osobistych, co może nie zapewniać tego samego poziomu bezpieczeństwa, ale może dać pracownikom udogodnienia dostępne dzięki tej technologii.

Wszczepianie chipów

Bezpieczeństwo to poważna sprawa, ale wymaganie od pracowników wszczepiania implantów może pójść za daleko, nawet jeśli nie ma konkretnych przepisów w Twojej jurysdykcji, które by tego zabraniały. Jednak, podobnie jak w przypadku Three Square Media, wielu pracowników może być zainteresowanych wypróbowaniem tej technologii, a to może pozwolić pracownikom w branżach o wysokim poziomie bezpieczeństwa na skrócenie dwu- lub trzyetapowych procesów uwierzytelniania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *