Własność biznesowa a rozwód

Własność firmy a rozwód

Posiadanie firmy może przynieść bezpieczeństwo finansowe i stabilność. Kiedy się rozwieść, że bezpieczeństwo i stabilność jest zagrożone.

Jako stan własności społecznej, Kalifornia wymaga wszystkie aktywa lub mienie nabyte w trakcie małżeństwa z funduszy i wysiłków od wspólnoty małżeńskiej być podzielone równo w rozwodzie.

Firma, którą posiadasz podczas małżeństwa nie musi być własnością wspólnoty. Jeśli została ona zakupiona przed zawarciem małżeństwa z oddzielnych funduszy i nie wnosiłeś do niej żadnych funduszy ani wysiłków w trakcie trwania małżeństwa, zarobki i wartość firmy będą stanowić oddzielną własność. Jeśli podczas małżeństwa włożyliście w ten biznes fundusze i wysiłki wspólnoty, zyski i wartość mogą być własnością wspólnoty lub mieszanką własności wspólnotowej i oddzielnej.

Podział majątku podczas rozwodu to seria kontroli i równowagi, które mają na celu równy podział wszystkich aktywów i pasywów z małżeństwa. Aby wyrównać szanse, można wymienić udziały lub prawa do majątku współmałżonka na jego udziały lub prawa do firmy. Można również przyjąć na siebie więcej zobowiązań lub długów w zamian za udział współmałżonka w firmie.

Można również kontynuować współposiadanie firmy po rozwodzie, jeśli współmałżonek odgrywa znaczącą rolę w jej prowadzeniu. W każdym przypadku, rozwody z udziałem własności biznesu mogą być skomplikowane, więc należy skonsultować się z doświadczonym prawnikiem prawa rodzinnego, jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat tego, jak chronić swój biznes podczas rozwodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *