Badanie pokazuje rozwód może Hurt Wealthier Kids Education najbardziej

Badanie pokazuje, że rozwód może najbardziej zaszkodzić edukacji zamożniejszych dzieci

Rozwód ma negatywny wpływ na dzieci o dowolnym statusie społecznym lub ekonomicznym. Proces rozwodowy może być niekorzystne z dziećmi utknął w środku tego, co czuje się jak kryzys. Okazuje się jednak, że rozwód może wpływać na dzieci w sposób bardziej dalekosiężny niż pierwotnie sądzono.

Każdy słyszał, że dzieci są emocjonalnie dotknięte, gdy jest rozwód. Teraz pojawiło się kilka interesujących nowych badań, które mówią, że rozwód nie wpływa na wszystkie dzieci w równym stopniu.

Jak rozwód wpływa na dzieci

Rozwód ma negatywny wpływ na każdego członka rodziny. Chociaż prawie połowa małżeństw kończy się rozwodem, to nadal jest to stresujący okres. Rozwód może mieć długotrwałe konsekwencje dla dzieci, których dotyczy.

Co ciekawe, nowe badania wykazują, że dzieci z zamożniejszych rodzin są bardziej poszkodowane pod względem edukacji po rozwodzie.

Przewidywalność rozwodów

Badania zostały przeprowadzone w oparciu o założenie, że niektóre pary są bardziej skłonne do rozwodu niż inne.

Stwierdzono, że pewne czynniki określają prawdopodobieństwo tego, czy małżeństwo może zakończyć się rozwodem, w tym:

czy jest to pierwsze małżeństwo między małżonkami,
czy planowane było dziecko,
czy matka wychowywała się w rodzinie niepełnej, oraz
czy są nieelastyczne godziny pracy.

Te czynniki nie zawsze oznaczają, że małżeństwo zakończy się rozwodem. Jednak zazwyczaj są to ogromne czynniki.

Jak rozwód bardziej szkodzi edukacji zamożniejszych dzieci

Korzystając z danych Bureau of Labor Statistics, naukowcy zbadali skutki rozwodów w różnych grupach społecznych.

Te ostatnie badania pokazują, że dzieci z bardziej stabilnych domów są bardziej negatywnie dotknięte przez rozwód. Choć rodziny borykające się z problemami nadal mają problemy, jeśli chodzi o wpływ rozwodu na dzieci, ogólny wpływ jest mniejszy.

Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Kalifornijski wykazało, że rozwód może skrócić karierę akademicką zamożnych dzieci. Stwierdzono również, że dzieci te mają bardziej negatywny wpływ niż dzieci z rodzin o niższych dochodach.

Jeannie E. Brand, profesor socjologii i statystyki na UCLA i główny badacz badania stwierdził, że im bardziej rozwód był mało prawdopodobny lub nieoczekiwany, tym bardziej zakłócający był dla edukacji dziecka.

Badanie zbadano tysiące dzieci w różnych sektorach demograficznych. Porównał te informacje z wynikami edukacyjnymi dzieci z rozwiedzionych rodzin.

Jeśli rodzina jest szczególnie uboga lub pełna dysfunkcji, rozwód może faktycznie pomóc dzieciom w osiąganiu lepszych wyników w szkole. Odwrotna sytuacja nie jest prawdziwa.

Jeśli rodzina jest dobrze ustabilizowana, dobrze wykształcona, dobrze zaplanowana i zamożna, rozwód może mieć negatywny wpływ na dzieci. Dla tych rodzin rozwód ma o wiele bardziej niszczycielskie konsekwencje, jeśli chodzi o naukę dzieci.

Różnice w odsetku absolwentów

Badania wykazały, że istniała różnica w odsetku ukończenia studiów przez dzieci z rodzin, które były mniej prawdopodobne, aby się rozwieść, ale tak się stało.

Dzieci z rodzin, które były mało prawdopodobne, aby rozwód były 6% mniej prawdopodobne, aby ukończyć szkołę średnią, a 15% mniej prawdopodobne, aby przejść do college’u.

Jeśli dziecko było w rodzinie, która już miała wysokie ryzyko możliwości rozwodu, rozwód miał niewielki wpływ na ich wskaźnik ukończenia szkoły. Miał on niewielki lub żaden wpływ na ich prawdopodobieństwo pójścia na studia po rozwodzie.

Naukowcy uważają, że może to być spowodowane tym, że dzieci te były już w trudnym środowisku. W rezultacie rozwód nie sprawił, że ich życie domowe stało się mniej stabilne.

Wpływ na dzieci

Ostatecznie, dane te dowodzą, że dzieci ze wszystkich środowisk są negatywnie dotknięte rozwodem. Dzieci w sytuacjach silnego konfliktu radzą sobie lepiej po rozwodzie. Jednak odwrotnie jest w przypadku tych dzieci, które nigdy nie przewidziały lub oczekiwał rozwodu do wystąpienia.

Wydaje się, że środowisko, które jest tworzone dla dziecka po rozwodzie jest niezwykle ważne dla ich sukcesu akademickiego.

Statystyki te dowodzą, że im bardziej polubowny rozwód jest, tym lepiej dzieci będą po rozwodzie jest ponad. Rozwód zawsze wiąże się z czymś więcej niż tylko z podziałem finansów. Kiedy w grę wchodzą dzieci, ich najlepszy interes musi być najważniejszy.

Przed, w trakcie i po rozwodzie, musisz zapewnić dzieciom stabilność emocjonalną i zaspokojenie ich potrzeb. Doświadczony adwokat rozwodowy pomoże zapewnić środki dla całej rodziny. Skontaktuj się z doświadczonym adwokatem rozwodowym już dziś, aby pomóc Ci zrozumieć swoje prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *