7 Last-Ditch Efforts uratować swoje małżeństwo, gdy rozwód pojawia się na horyzoncie

Zdrowe małżeństwo wymaga pracy. Nie ma co do tego wątpliwości. Wymaga równoważenia harmonogramów, utrzymywania domu, dzielenia i podbijania wszystkiego, co życie rzuca na waszą drogę. A kiedy dodasz do tego dzieci, radzenie sobie z tym wszystkim może stać się pracą na pełen etat. Utrzymanie małżeństwa może szybko przerodzić się w potrzebę ratowania małżeństwa. Albo przynajmniej tak się wydaje. Jak większość rzeczy w życiu, większość znaków widzimy dopiero z perspektywy czasu.

Nawet jeśli małżeństwo wymaga pracy, to kiedy ma się wrażenie, że to wszystko, co się robi, może zacząć się wydawać, że nie ma dla was nadziei – a życie w takim miejscu jest przerażające. Poddanie się tym uczuciom i rezygnacja z małżeństwa może wydawać się właściwym rozwiązaniem. I w końcu może tak być. Ale jeden ostatni wysiłek prawie zawsze jest tego wart.

W końcu, kiedy już pozbędziesz się urazy i zrobisz miejsce dla prawdziwego uzdrowienia, nadal może tam być iskra. Czy będziesz żałować, że nie szukasz sposobów, aby przekształcić tę iskrę w płomień? Jest to raczej wątpliwe. Próba ratowania małżeństwa jest warta twojego czasu i energii.

Oto 7 wspólnych, ostatnich prób ratowania małżeństwa, gdy rozwód wydaje się być na horyzoncie.

1. Zwolnij

Przestań mówić o rozwodzie i skup się na ratowaniu swojego małżeństwa. W rzeczywistości, idź jeszcze dalej i spróbuj jak najlepiej, aby przestać myśleć o rozwodzie też. To tak jak z tym powiedzeniem o posiadaniu stóp w dwóch łodziach – na pewno wpadniesz na głęboką wodę.

Kiedy w małżeństwie dzieje się źle, pary mają tendencję do przeskakiwania od razu do rozmowy o rozwodzie. Kiedy twój sposób myślenia się zmienia i skupiasz się na tym, jak uratować swoje małżeństwo, twoja uwaga przesuwa się na naprawianie źródła problemów, zamiast po prostu od nich odchodzić.

2. Idź do poradni

Jeśli nie próbowałeś jeszcze korzystać z poradnictwa, warto spróbować. Kluczem jest znalezienie doradcy, z którym zarówno Ty, jak i Twój mąż* czujecie się komfortowo. W przeciwnym razie sesje będą miały charakter jednostronny.

Kolejną istotną rzeczą, o której należy pamiętać w przypadku poradnictwa jest to, że nie wystarczy pójść na sesję i wyjść z rozwiązanymi wszystkimi problemami. Poradnictwo daje narzędzia potrzebne do pracy nad małżeństwem poza każdą sesją. Musisz podejść do tego z takim zrozumieniem. Jeśli wasza dwójka dobrze sobie radzi z poradnictwem, to świetny znak, że możecie przezwyciężyć to, z czym macie do czynienia, ale te wyniki muszą w końcu rozszerzyć się na wasze codzienne życie.

3. Uznaj marzenia swojego partnera

Wiele małżeństw rozpada się, ponieważ jedna osoba czuje, że są one stale dokonywania poświęceń. Dowiedz się, co twój mąż naprawdę chce osiągnąć w życiu i pomóc mu iść za nim, lub jeśli to ty, który czuje się w ten sposób, znaleźć sposób, aby wyrazić swoje pragnienia i potrzeby.

Czy to marzenia o byciu malarzem lub budowaniu ręcznie robionych mebli, pomóżcie sobie nawzajem wygospodarować trochę czasu i gonić to marzenie. Alternatywą jest dużo gniewu i urazy. Upewnijcie się, że tak nie jest w waszym małżeństwie. A jeśli okaże się, że już tam jesteś, pracuj nad zrównoważeniem obciążenia.

4. Romantyczna ucieczka

Czasami wystarczy romantyczna wycieczka, aby na nowo rozpalić płomień w waszym małżeństwie. Może się wydawać, że to szybka naprawa, ale prawda jest taka, że zmiana perspektywy naprawdę może zdziałać cuda. Nie oznacza to oczywiście, że jedna wycieczka może uratować wasze małżeństwo, ale czas spędzony z dala od „prawdziwego świata” może sprawić, że problemy, które wydawały się zbyt duże, aby je pokonać, staną się mniej zniechęcające. To może przypomnieć ci, że istnieją inne sposoby na życie, a to może nie być twoje małżeństwo, które nie służy ci.

5. Sesja „powiedz wszystko

Sesja „powiedz wszystko” może być świetnym sposobem, aby wyłożyć wszystkie karty na stół. Wystarczy ustalić podstawowe zasady – to, co powiesz na tej sesji, pozostanie na tej sesji. Musicie omówić to podczas spotkania i rozwiązać problem. Potem wszystko staje się wodą pod mostem.

Kolejną ważną rzeczą w sesjach typu „powiedz wszystko” – choć pewnie już się tego domyśliłeś – jest to, że możesz powiedzieć wszystko, co chcesz. Nie musisz się powstrzymywać. Chociaż dobrze jest móc powiedzieć, co myślisz, bądź również przygotowany na słuchanie. Naprawdę słuchanie jest niezbędne, ponieważ celem końcowym jest dokonanie zmian, które przyniosą korzyści wam obu.

Idealnie byłoby, gdybyście oboje z czasem nauczyli się komunikować bardziej efektywnie i nie potrzebowali już tych sesji, ale w międzyczasie mogą one pomóc w otwarciu dialogu między tobą a twoim mężem.

6. Zmień mentalność ofiary

Wiele rozwodów ma miejsce, ponieważ jeden z partnerów nieustannie czuje się ofiarą wyborów drugiego partnera. Na przykład Twój mąż ma problem z hazardem lub jest uzależniony od gier wideo. A może ty za dużo kupujesz. Jedno z partnerów wybrało karierę, która doprowadziła do niepowodzeń finansowych lub która zabiera zbyt wiele czasu z waszego związku. (Pieniądze są zazwyczaj częstym powodem rozwodów i problemów w związkach w ogóle). Czyjaś matka dużo przebywa w pobliżu lub jej zdanie ma zbyt duży wpływ na decyzje.

Cokolwiek to jest, jedną ważną rzeczą do zapamiętania w każdym związku jest to, że jesteś odpowiedzialny za swoje własne emocje. Nikt nie c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *